הומוטוקסיקולוגיה ושיטת PRM

איך לטפל במחלות ... ולרפא בעזרת שיטות טבעיות

הומו טוקסיקולוגיה –


מאת: ד"ר מוטי לוי הומוטוקסיקולוג ורופא ראשי של רשת מרפאות כללית רפואה משלימה

המונח הומוטוקסיקולוגיה בנוי מצירוף של הומו= אדם וטוקסיקולוגיה= רעילות. זוהי שיטת טיפול העוסקת בקשר בין האדם ורעלנים שונים

הפוגעים בבריאותו. שיטה זו פותחה לפני כ-70 שנה על ידי ד"ר רייקביק בגרמניה. הוא ניסה לבצע סינתזה בין המדע הקונבנציונלי לבין ההומאופתיה והתוצאה שנתקבלה היתה שיטת טיפול חדשה אותה כינה הומוטוקסיקולוגיה. על פי גישה זו האורגניזם האנושי חשוף משך כל שנות קיומו למגוון רחב של רעלנים (טוקסינים) אתם הוא מתמודד בדרך כלל בהצלחה רבה ומפריש אותם מהגוף מבלי שנחוש בכך כלל. נטרול זה מתבצע בעזרת מנגנונים שונים בגוף ונעשה בעיקר ברמת איברי ההפרשה כמו כבד, כליות, עור, מערכת הנשימה וכו'.
מהם אותם רעלנים? טוקסינים יכולים להיות ממקור פנימי (אנדוטוקסינים) הנוצרים כתוצאה ממטבוליזם לא תקין או ממקור חיצוני כגון חיידקים, וירוסים, פרזיטים, חומרים כימים, צבעי מאכל, חומרים משמרים, דשנים כימיים, תרופות, טראומות מסוגים שונים, ואפילו חשיפה לתכני תרבות מסוימים כמו סרטים ומשחקי מחשב אלימים. במצבים קיצוניים כמות הרעלנים הללו גדולה יותר מיכולת האורגניזם להתמודד אתם בצורה השגרתית ואז הגוף משתמש באמצעים יותר חריפים כדי לנטרל את האיום. אמצעים אלו הם בעצם מצב של מחלה בו האורגניזם מתרכז כל כולו בתהליך הנטרול ודורש מאתנו לא להפריע לו לבצע את תפקידו.
לכן ההומוטוקסיקולוגיה רואה במחלה תהליך חיובי אשר עלינו לעזור לו להתבצע בצורה הטובה ביותר והקלה ביותר מבחינתנו. זהו תהליך אשר אם נדכא אותו ולא נטפל בו כיאות אנו עלולים להפוך תהליך קצר של מחלה אקוטית לתהליך כרוני ממושך. הגישה הטיפולית ההמוטוקסיקולוגית תבצע שני דברים: הפסקת החשיפה וההכנסה של אותם טוקסינים לגוף ע"י שינוי בהרגלי החיים כמו שינוי בתזונה, פעילות גופנית, הימנעות מחשיפה למצבים קיצוניים ועוד, ועזרה לאורגניזם בסילוק הטוקסינים הקיימים ע"י עידוד הפעולה של מערכות ההפרשה בגוף בעזרת תרופות הומאופתיות שונות. המכונות תרופות מנקזות. ההומוטוקסיקולוגיה משתמשת בעיקרון הניקוי או ניקוז. עיקרון זה מתבסס על העובדה שאיברים שונים משמשים כמטהרי דם מרעלים הנספגים מן החוץ או מיוצרים ע"י הגוף. בדרך-כלל במצבי מחלה שונים (בעיקר במצבים כרוניים) יש צורך לעודד ולשפר את הפעילות של איברים אלו, שיפור פעולתם מאפשר לגוף להיפטר מהר יותר מפסולת שהצטברה בו וע"י כך להחלים מהר יותר מהמחלה.למשל, שילוב מסוים של תכשירים מבצע דטוקסיפיקציה טובה של הכבד ויכול לשפר מצבים של עייפות, חוסר ריכוז, רמת כולסטרול גבוהה בדם, טחורים, אין-אונות, בעיות פוריות, בעיות במערכת העיכול, כאבי ראש סחרחורות ועוד.
קיימות מספר תרופות הומוטוקסיקולוגיות המשלבות צמחי מרפא, ויטמינים ואנזימים בהכנות הומאופתיות המאפשרות לנו לטפל במגוון מצבים כמו נטיה למחלות זיהומיות חוזרות, עייפות, מחלות מפרקים, אלרגיות ועוד.
כיצד מתבצע הטיפול ההומוטוקסיקולוגי - לאחר תשאול מעמיק לגבי הבעיות מהן סובל המטופל, התזונה שלו, הרגלים שונים ועוד. וקבלת כל החומר הרפואי הרלוונטי כמו בדיקות דם, שתן וכו' מותאם הטיפול באופן אישי לפונה. לדוגמא: ילד עם נטייה לדלקות אוזניים חוזרות יקבל דיאטה מתאימה, תרופות הומוטוקסיקולוגיות "מנקות" ותרופה המחזקת את העמידות שלו בפני מחלות. הטיפול יכול להמשך בין חודש לשלושה. במקרים כרוניים הטיפול יהיה ארוך יותר.


   GUNA METHOD   רפואת וויסות פיזיולוגי-   שיטת גונה -  PRM) Physiological Regulating Medicine)


השיטה מציגה את השילוב העכשווי בין הרפואה הקונבציונלית לרפואה ההומאופתית. שיטת גונה כוללת  את הידע החדיש ביותר על הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה, המערכת הנפשית-עצבית-אנדוקרינית-חיסונית ( Psycho-Neuro-Endocrine-Immunology (P.N.E.I  ותזונה.
שיטת גונה מוסיפה רעיון ריפוי חדשני של שיקום פיזיולוגי בעזרת יצירת קשר בין מולקולות כמו הורמונים, נאורופפטידים, אינטרלוקינים, ופקטורי גדילה המוכנים בדילול הומאופטי, אשר נמצאים בריכוזים פיזיולוגיים כמו במערכת הביולוגית בגוף האדם. השיטת יוצרת את הקשר הבין מולקולרי באופן אפקטיבי יותר.
המבנה המורכב של שיטת גונה מוזן מהומאופתיה והומוטוקסיקולוגיה, המערכת הנפשית-עצבית-אנדוקרינית-חיסונית ותוספי תזונה. השיטה גונה לוקחת בחשבון את גוף האדם כמערכת זרימה Steady state המנסה להגיע  לשיווי משקל, כלומר, מערכת פתוחה אשר מושפעת ממצבי לחץ חיצוניים אשר יכולים לחדור או מצבי לחץ פנימיים המובילים לשינוי והתפתחות מצב איזון חדש אחר.
אחת הנקודות הבסיסיות בטיפול על ידי שיטת היא הראיה ההוליסטית של גוף האדם כמערכת מורכבת שבה פועלות תת-מערכות ביחד באופן שווה ובתלות הדדית.
הגישה שלנו לטיפול במטופלים מיוחסת לאסטרטגיה כללית שבה מערכת העצבים, המערכת האנדוקרינית ומערכת החיסון מתקשרות ומשתפות פעולה כל אחת עם האחרת, ובכל התערבות בכל אחת מהמערכות יתקבל אפקט על כל המערכות האחרות.
כיום יש לנו גישה לתרופות אשר יכולות לעבוד על כל מטרה באופן אינדיבידואלי  ( התמקדות ראשית או משנית של המחלה), על ידי וויסות פעולתו בעזרת תיקון ותיכנות מחדש של התאים שלו. במקביל, אותן תרופות יעבדו גם על מטרות אחרות, אשר יכולות להיות מכוונות לשני כיוונים, ויכולות להשפיע או להיות מושפעות על ידי הפעילות המשתנה של תאים אלו.