דיאנה היימן פינברג
ND, נטורופתית, מוסמכת בהומוטוקסיקולוגיה, צמחי מרפא ותזונה, רפלקסולוגית בכירה וממייסדות הקליניקה "לטבע נולדה".


    נולדתי והתחנכתי בארגנטינה. ב-1974 עליתי לארץ לקיבוץ עין השלושה. בשנת 1983 סיימתי לימודי BA בכלכלה ומנהל של המשק הקיבוצי במכללת רופין, ועסקתי בתחום שנים רבות.
   בכל ימי חיי התעניינתי באורח חיים בריא אך המפגש הראשון עם הרפואה הטבעית, שיצר תפנית בחיי, היה בצעירותי כשטופלתי על ידי מטפל הוליסטי. בעזרת הטיפול, בריאותי השתפרה באופן ניכר, ובתי, שהייתה אז בת 4, הבריאה לגמרי מבעיות נשימה שהובילו לשימוש תדיר באנטיביוטיקה. ההתנסות הזו, לאחר עזיבתי את הקיבוץ, הובילה אותי לפנות ללימודי נטורופתיה במשך כחמש שנים בקולג' הישראלי לרפואה טבעית ובמכללת "רידמן". מאז אני חברה באגודה הישראלית לנטורופתיה.
   אני מוסמכת לימודי הומוטוקסיקולוגיה, בהנחיית ד"ר מוטי לוי - מנהל קופ"ח "כללית משלימה", ובחסות איגוד ההומוטוקסיקולוגיה הבינלאומי בגרמניה ( International Society of Homotoxicology Baden-Baden, Germany ).
אני מטפלת גם בשיטת PRM  - רפואת וויסות פיזיולוגי שפותחה במילנו שבאיטליה, שם למדתי. התמחיתי בבעיות פוריות אצל Beryl Crane, רפלקסולוגית מאנגליה, מי ששימשה כנשיאת ארגון הרפלקסולוגים העולמי, וכן ברפלקסולוגיה בהיריון ובלידה וטיפול בכאב אצל משה קרוצ'יק. הוכשרתי בעיסוי נשים בהריון ובקינסיולוגיה יצירתית במרכז "שילובים".
התמחיתי במחלקה לתשושי גוף של בית חולים איכילוב בת"א וסייעתי בסטאז' וליוויתי פרויקט ב"כפר איזון" ובקורס של תמציות באך במכללת "רידמן".
    בשנת 2001 הקמתי יחד עם גליה ראובני, מטפלת בדיקור, את הקליניקה "לטבע נולדה". "לטבע נולדה" הייתה החלוצה בארץ בטיפולי פריון ובתמיכה בנשים אשר ביקשו להרות. במקביל לעבודתי בקליניקה העברתי סדנאות והשתתפתי בכנסים עם מומחים מהארץ ומחו"ל. כמו כן, טיפלתי באמצעות מגוון ההתמחויות שלי במסגרת קופת חולים "לאומית".
אני מרצה בימי עיון וסדנאות בנושאי אורח חיים, בעיות פריון ועוד, ומאמרים פרי עטי בנושאי תזונה וטיפולים נטורופתיים התפרסמו בביטאונים מקצועיים של רפואה טבעית.
    כמו כן, הכשרתי נטורופתיות בטיפול בפריון וגניקולוגיה אשר היוו חלק מצוות המטפלות בקליניקה "לטבע נולדה", וכיום מטפלות בהצלחה רבה בנשים וגברים מרחבי הארץ.
    זה שנתיים שאני לומדת בקורס "תודעת העל", אשר תורם לי הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. בזכות ההבנות החדשות והידע הרחב אודות מגמות העידן החדש, יש ביכולתי לסייע בתהליכים אישיים שעוברים המטופלים ובתמיכה מדויקת בכל הרמות: הרוחנית-הרגשית-הפיזית.
   באמתחתי ניסיון קליני נרחב בטיפול בבעיות בריאותיות וגניקולוגיות הפוקדות נשים בכל מעגל החיים. טיפוליי משלבים מגוון כלים: הומוטוקסיקולוגיה, תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, שמנים אתרים, טכניקות עדינות לניקוי רעלנים מן הגוף, דמיון מודרך, נשימות, רפלקסולוגיה, עיסוי נשים הרות, שיאצו ושיחות התפתחות אישית.
    כיום, לאחר ניסיון רב שנים, אני מתמקדת בקבלת מטופלים בקליניקה הפרטית שלי בזכרון יעקב. כמו כן, אני מטפלת דרך "קופת בריאות" מיסודה של לוסי רבין.
    האמונה שלי נעוצה ביכולות הגוף והנפש לרפא את עצמם בתנאי שנותנים להם את הכלים הנכונים ומסירים מעליהם את המכשולים. לאהוב את עצמנו, לחשוב מחשבות חיוביות ומקדמות, להאמין בעצמנו ובכוחותינו, לשחק את משחק החיים ולא לאמץ התנהגות קיצונית באף תחום ופן בחיינו – כל אלה הם אבני היסוד של אורח חיים בריא ומתפתח.

דיאנה פינברג
050-7546819
Diana@dianaf.co.il